27 April 2024
subota, 01 Juni 2013 15:59

Pobjeda KK BH Start

Odigrana je prva utakmica finalnog turnira za prvaka BiH za juniorke. Sastali su se zenički KK "BH Start" Zenica i ŽKK "RMU Banovići" Banovići. Pred oko 100-tinjak gledalaca, u dvorani na Bilmišću, zasluženo su podjedile domaće košarkašice BH Start-a.

KK "BH Start" Zenica - ŽKK "RMU Banovići" 93:58

Zenica, 01.juni 2013.god.

Rezultat: KK "BH Start" - ŽKK "RMU Banovići" 93:58; (18:06), (27:11), (24:20), (24:21);

Sudije: Ernad Karović (Zenica), Mila Čavara (Busovača) i Nermin Nikšić (Sarajevo). Delegat Zoran Marković (Zenica).
Ekipa BH Start-a nastupila je u sastavu: Ćorović Anida 33, Jaganjac Almedina 1, Kahrić Amna, Adžemović Ilma 2, Brkić Adna 2, Nizamić Eni, Hajder Mia 13, Kovačević Nedžla 26, Kadušić Nerma 1, Starčević Iris 6, Drinić Ajna, Solo Nejra (cap) 9 poena. (Trener Solo Mahir, pomoćni trener Omerčević Almir).

Od prve minute košarkašice BH Start-a krenule su agresivno, te je već nakon prvog poluvremena odlučen pobjednik (45:17). U drugom poluvremenu trener domaćih, Mahir Solo, uvodio je na parket mlađe igračice, koje imaju manju minutažu, ali pobjeda domaće ekipe, nijednog trenutka, nije dolazila u pitanje.

U drugoj utakmici igraju ŽKK "RMU Banovići" i ŽKK "Željezničar" Sarajevo koja je na rasporedu u 18 h, takođe, u dvorani na Bilmišću.

Po svemu sudeći, prema prikazanoj igri u današnjoj utakmici, sutrašnji duel između „BH Starta“ i "Željezničara" iz Sarajeva, odlučit će koji je trenutno najbolji juniorski sastav uBiH.

Utakmica između „BH Starta“ i Željezničara na rasporedu je u nedjelju 2.juna 2013. godine sa početkom u 12:00 sati u dvorani na Bilmišću.

Dođite i podržite naše djevojke u borbi za juniorskog prvaka Bosne i Hercegovine.